Pzt - Cmt 08:00 - 19:00

Pazar - 09:00 - 17:00

Dünya genelinde Koronavirüs (Covid-19) patlak vermesiyle birlikte birçok sektör sorun yaşıyor. Özellikle de üretim yapan işletmeler üretimlerinin birçoğunu durdurma kararı aldı. Bu durum da ister istemez ikinci el ürünleri çok daha değerli hale getirdi.

Bu sektörlerin en başında tabii ki araç piyasası geliyor. Bu dönemde araç alım satımı hem zorlaştı hem de ücretlendirmeler oldukça tutarsız bir hale geldi.

Bu yazımızda ücretlerden ziyade, Korona döneminde güvenli bir şekilde araç satışı yapabilmenize olanak tanıyabilecek bazı önlemlerden bahsedeceğiz. Bu tedbirler kapsamında daha güvende olacağınızı umuyoruz!

Alıcıların niyetini ölçün

Her araç sahibi araç satışı esnasında “laf olsun torba dolsun” diye arayan bir kitle ile muhatap olmak zorunda kalmıştır. Bu nedenle alıcının “gerçek talip” olup olmadığını saptayarak, oyalama stratejilerini bertaraf edin. Gerçek alıcılarla görüşün. Zira virüslerden korunabilmek için minimum etkileşimde kalmanız gerekiyor.  

Farklı alternatifler deneyin

Evet, araç satışınızı hızlandırabilecek birkaç önerimiz var. Bunlardan biri görüntülü görüşme yapmak. Aracınızın talep edilen tüm özelliklerini görüntülü konuşma yaparak gösterebilir, tanıtabilirsiniz. Bir diğer öneri ise video çekmek. Aracınızın ilandaki tüm özelliklerini kapsayan detaylı bir video çekimi yaparsanız tüm kullanıcılarınıza aynı anda ulaştırma şansı yakalarsınız. Bu durumda çok fazla çaba sarf etmeden gerçek alıcıları kolayca saptayabilirsiniz.

Aracınızı temiz tutun

Malum Koronavirüsten korunma yöntemlerinin en başında ellerimiz ile temas edeceğimiz yerlere dikkat etmek ve düzenli olarak elleri yıkamak. Bu sebeple özellikle aracınızın kapı kolu, direksiyon, vites kolu gibi sık temas edilen yerlerini temizlemeye özen gösterin.

Sosyal mesafe ve hijyen kurallarına dikkat edin

Diyelim ki aracınızı satabileceğinizi düşündüğünüz biri ile temas kurdunuz ve görüşmeniz gerekiyor. Bu durumda sağlık bakanlığının yayınladığı Koronavirüsten korunma ile ilgili genel kurallara uyarak hareket edin. Sosyal mesafenizi koruyun ve maske takın.