Pzt - Cmt 08:00 - 19:00

Pazar - 09:00 - 17:00

Yol sürüş testi hizmet modelimizde, bir çok araç ekspertiz merkezinin aksine, yol sürüşü yaparak aracınızı detaylı olarak inceliyoruz. Zira oto ekspertiz muayenesi sırasında fark edilemeyen bazı hatalar, yol sürüş testinde belli olabilmektedir.

Örnek olarak dizel araçlar rölantide çalışırken egzozdan duman atma gerçekleştirmeyebilir bu sorun hareket halinde kendini açığa çıkarabilir. Test sırasında virajlara sert bir şekilde girerek takozlardan ses gelip gelmediğini öğrenebiliyoruz. Yine sürüş esnasında duvar yanından geçerken camları açıp sesleri daha rahat duyabilirsiniz. Bunlara ek olarak ani fren yapılarak fren balatalarından ses gelip gelmediğini anlayabiliyoruz. Eğer balatalardan sesler geliyorsa, balataların bitmiş olma ihtimalini değerlendiriyoruz.

Yol Sürüş Testi Nasıl Yapılır?

Araç içersindeki tüm fonksiyonların test edilmesi gerekmektedir.

  1. Emniyet kemerleri
  2. Otomatik camlar
  3. Isıtmalı ve soğutmalı koltuklar
  4. Klimalar yeterli soğutma veriyor mu?
  5. Hoparlörde cırıltı veya farklı sorun varmı
  6. Hız sabitleme
  7. Sanrufta sorun var mı?
  8. Araç içerisindeki tüm düğmeler kontrol edilmeli

Bu test neden önemlidir?

Bu test çok önemlidir zira, fren gibi önemli parçaların sorunlu olup olmadığı bu test sayesinde açığa çıkar. Yukarıdaki maddeler dışında aracın tipi ve barındırdığı özelliklere göre tüm fonksiyonları dikkatli bir şekilde kontrol edilmelidir. Araçlarda birçok sorun hareket halinde belli olduğu için yol sürüş testi önemle üzerinde durulması gereken bir aşamadır. Alacağınız araç lüks ve modelli ise herhangi bir fonksiyonunun çalışmaması yüksek maliyetler oluşmasına sebep olabilir.

Kalite tesadüf değildir.

Kalite asla tesadüf olamaz, sizin seçiminizdir. Aracınızı amatör ellere teslim etmek yerine, can ve mal kaybını en aza indirmek için; 10+ yıllık tecrübesi ve uzmanlaşmış ekibi ile Mersin kurumsal oto ekspertiz merkezlerinin öncülerinden olan işletmemizden hizmet alabilirsiniz. Hemen harekete geçin!