Pzt - Cmt 08:00 - 19:00

Pazar - 09:00 - 17:00

İkinci el araç alım satımı yapılırken oto ekspertizin raporu zorunlu hale getirildi. Oto ekspertizlerin önemi herkes tarafından bilinir ancak yanlış teşhis kurbanı da olabilirsiniz. Bazı kriterleri göz önünde bulundurarak kısacası detaylı araştırma yaparak hareket etmemenizde fayda var.

Mersin’in profesyonel oto ekspertiz ustaları tarafından sizler için hazırlanmış “oto ekspertiz tüyoları” adlı yazımızı okumadan araç ekspertizine gitmemenizi öneriyoruz. Zira sayfa içerisinde paylaşılan bilgiler can ve mal güvenliğinizi koruyacaktır.

En iyi oto ekspertiz tüyoları

1) İşletme belgelerini soruşturun

 

Araç ekspertizleri seçiminin belki de en önemli adımı işletme çalıştırma ve ISO, TSE gibi yeterlilik belgeleri. Oto ekspertiz seçiminizi yaparken TSE ve ISO belgelerinin olup olmadığını mutlaka soruşturun. Merdiven altı bir işletmeden alacağınız rapor, işinize yaramayacaktır!

2) Hizmet deneyim süresini dikkate alın

 

Ekspertiz seçimini yaparken, tercih etmeyi düşündüğünüz oto ekspertizin aktif olarak verdiği hizmet süresini öğrenin. Zira yeni açılmış bir işletmeden ziyade, uzun yıllar hizmet vermiş ve tecrübeli ekspertiz seçimi yapmanız size büyük avantaj sağlayabilir. Tabii ki her eski işletme iyi olacak diye bir kural yok ancak genellikle uzun ömürlü işletmeler daha sağlıklı sonuçlar veriyor.

3) Ücret tarifelerini karşılaştırın

Her işletmenin kendine göre hizmet kalitesi ve buna bağlı olarak ücret tarifesi vardır. Alacağınız hizmet standart ise ücretlendirmenin de standart çizgide olması gerekir. Zira farklı ücret tarifelerine maruz kalmamak için öncelikle bu konuda araştırma yapın.

4) Web sitesine, puan ortalamasına ve yorumlara bakın

Hangi sektörde olursa olsun web sitesine yatırım yapmış işletmeler kesinlikle saygıyı hak eder. Çünkü işine saygı duyan ve geliştirmeyi hedefleyen işletmeler web sitesi yaptırır. Gitmedi umduğunuz işletmenin kesinlikle web sitesi olması gerekiyor. Çünkü kullanıcılar hizmet şartları, ücretler, çalışma süreleri ve işletme resimleri gibi birçok bilgiye ulaşmak ister.

Bunun haricinde işletmenin aldığı Google yorumları ve puan ortalaması da oldukça önemlidir. Eğer bir işletme 100 civarı oylama sonucunda 3 ve altında puan ortalamasına sahipse kesinlikle tercih edilmemelidir. Aynı zamanda işletme ile ilgili yapılan yorumlar da oldukça önemlidir. Burada dikkat edilmesi gereken şey ise puan ve yorumların çok olmasıdır, zira art niyetli rakip firmalar tarafından sabote edilerek kötü bir imaj oluşturulabilir.

5) Gelişmiş ekspertiz cihazları olup olmadığını öğrenin

 

Son adım olarak, gitmeyi umduğunuz oto ekspertiz merkezinin teknolojik altyapısını araştırın. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte computest gibi gelişmiş testlerin yapılabildiği altyapı olması şart. Zira milattan önceki eski cihazlarla işlem yapıyorlarsa şansınızı zorlamayın.

Kalite tesadüf değildir, can ve mal güvenliğinize değer verin

Markalaşmış yani adı duyulmuş ve çevre tarafından tavsiye edilen araç ekspertizlerini tercih etmeye çalışın. Çünkü bir işletmenin tavsiye edilmesi, önceden alınan memnuniyetin sonucudur.

Can ve mal güvenliğinizin önemi için tüm belgelerini tamamlamış, deneyimli ve uzman Mersin oto ekspertiz merkezimizi ziyaret edin. Bu sayede yaşanabilecek mağduriyetlerin önüne geçebilirsiniz. Garantili oto ekspertiz raporu alın, kafanız rahat etsin!

Kazasız günler dileriz!