Pzt - Cmt 08:00 - 19:00

Pazar - 09:00 - 17:00

İkinci araç alım satımı sırasında kişilerin mutlaka dikkat etmesi gereken hususlar vardır. Bunlardan en önemlisi yapılacak araç ekspertizidir.

Araç ekspertiz işlemlerini yapılmadan ikinci el araç almak, büyük hayal kırıklıkları yaşamanıza neden olabilir. Eğer bir aracın hak ettiği değeri ve ücreti öğrenmek istiyorsanız aracınızı tarafsız bir oto ekspertiz merkezine götürmelisiniz. Zira oto ekspertiz işlemi yapıldığında bir aracın geçmişte yaşadığı tüm kazaları görebilmek mümkün oluyor.

Ekspertiz yaptırarak değişen parçalardan haberdar olun

Bunun yanında araçta değişen bir parça varsa bu parçaların hangileri olduğu, tüm parçalarının orijinal olup olmadığı, aldığı darbeleri, aksamda bozulan yerleri ve bu bozulan kısımların ne kadara mal olacağı gibi konular da ekspertiz çalışmaları sonrasında ortaya çıkmaktadır.

Oto Ekspertiz Uzmanlarından Öneriler

Öncelikle ikinci araç alım satımı sırasında mutlaka oto ekspertiz uzmanlarının görüşlerine yer vermek gerekiyor. Ekspertiz uzmanlarının görüşleri arasında şu başlıklara yer verilmektedir:

  • Aracın km düşük ise mutlaka bu araçları değerlendirirken daha dikkatli davranın.
  • Satıcı işi çok acele şekilde yapmak istiyorsa bu konu üzerinde daha titiz hareket edin.
  • Aracınızı bulduğunuz zaman acele etmek yerine önce araçtan anlayan kişilerle bu araç üzerinde bir değerlendirme yapın.
  • Araçta göze hitap etmeyen bir kısım varsa mutlaka daha dikkatli davranın.
  • Araç normal fiyatın altında ise konu hakkında bir kere daha düşünün.

Markalaşmış Mersin oto ekspertiz merkezlerinden biri olan Mezitli araç ekspertiz işletmemizin uzmanları tarafından sizlere özel olarak hazırlanan tavsiyelere mutlaka kulak vermelisiniz! Bu uyarılara dikkate almanız durumunda kafanızın büyük ölçüde rahat olacağına inanabilirsiniz.

Oto Ekspertiz Yaptırırken Önemli Noktalar

Kuşkusuz hiçbir araç sahibi aracının eksik yanlarının görülmesinden hoşlanmaz. Bu nedenle de ikinci el araç alımında uzman görüşü ya da arabadan anlayan birilerinin fikirleri büyük bir önem taşır.

Boya ve kaporta kısımlarında bulunan farklılıklar mutlaka araçların işlem gördüğüne işarettir. Bununla birlikte test sürüşü yapmadan araç satın almayın. Oto ekspertiz yaptıracağınız firmanın tarafsız olmasına ve profesyonel olarak aracı incelemesine önem verin.