Pzt - Cmt 08:00 - 19:00

Pazar - 09:00 - 17:00

Araç kullanıcıları açısından son derece önemli konulardan birisi de hiç kuşkusuz araç satışı işlemidir. Bir aracı ne şekilde satacağınızı ya da pazarlayacağınızı bilmezseniz satış işleminden büyük oranda zarar edebilirsiniz.

Her iki tarafın mağduriyeti ile sonuçlanmaması için de uzman görüşlerinden yararlanmak ve araçları çok iyi tanımak gereklidir. Öncelikle yıllardır kullandığınız aracınız ne kadar bakım yaparsanız yapın mutlaka yıpranacaktır.

Rutin bakımlar yalnızca sizin kullanımınız açısından gerekli olan bakımlardır. Ancak aracı satmak istediğinizde aracın albenisi yükseltecek çok daha ciddi bakımlar yaptırmanız gerekmektedir. Böylece alıcı daha ilk bakışta aracınız için olumlu bir not verecektir.

Satışa çıkarmadan önce mutlaka bakım yaptırın

Aracı satmadan önce yaptırmanız gereken birtakım bakımlar vardır. Bu bakımlar sayesinde arabanız belli bir yıl ömrünü doldurmuş olsa dahi mutlaka ederi değerinde bir müşteri bulacaktır. Yapılması gereken bakımlar arasında iç döşeme büyük bir önem taşıyor.

Araç içerisinde bulunan paspaslar aşınmışsa ve yırtılmışsa aracınız çok eski görünecektir. Bununla birlikte fren balataları ve disklerde birtakım eksiklikler varsa bunların tamir edilmesi son derece önemlidir. Tekerlekler araç satın alacak olanların ilk dikkat ettikleri detaylardır. Bu detayı da mutlaka göz önünde bulundurmalı ve gerekiyorsa lastikleri mutlaka değiştirmelisiniz.

Motor bakımı oldukça önemli

Motor bakımı da araç satışı sırasında öncelikler arasındadır. Bakımlı ve iyi çalışan bir araç motoru her zaman müşteriyi cezp edecektir. Bu konuda uzmanların da desteğini alabilir ve daha detaylı çalışmalar yaptırabilirsiniz.