Pzt - Cmt 08:00 - 19:00

Pazar - 09:00 - 17:00

Computest, oto ekspertiz merkezlerinde uygulanabilen özellikle 2. El araç alım satımı esnasında araçların bilgisayar sistemli cihazlarla kontrol / test edilmesine denir. Bu cihazlar büyük ölçüde güvenilir olup Avrupa standartlarında araç ekspertizi yapmak kullanılmaktadır.

Computest testi neden yapılır, amacı nedir?

Computest testi, oldukça gelişmiş bir test türü olup; Araçlarda boya, darbe, değişen parça gibi birçok hatayı saplayabilmektedir.

Bu sayede alıcı ve satıcı arasındaki tüm pürüzler gidererek, yalan beyanat veren art niyetli satıcılara karşı oldukça etkili bir önlem niteliğindedir. Nitekim insanlarımız “doktordan, avukattan, öğretmenden” gibi saygın meslekleri öne atarak insanların güvenini kazanmaya çalışmakta ve iyi niyetli insanları dolandırmaya çalışmaktadır.

Computest testinde neler yapılıyor?

Bu test oldukça detaylıdır ve hata payını minimuma indirmek adına aşağıda sıraladığımız gibi birçok farklı test yapılır.

 

Bu testin hata payı var mı?

Çok düşük bir ihtimal de olsa evet hata payı mevcuttur. Bazı eskpertizler tarafından hizmet pazarlamak adına “hatasız” olarak adlandırılsa da biz çok düşük de olsa hata payı olduğunu gördük. Sonuçta kontrol sağlayan cihazlar da bazı manipülasyon tekniklerine karşı yetersiz kalabiliyor, bu durumda da 10+ yılı aşkın sektörde yer alan deneyimli ekibimiz ile manuel kontrol sağlayabiliyoruz.

Computest işlemi ne kadar sürüyor?

Test işlemleri mevcut yoğunluk durumumuza göre değişebilmekle birlikte ortalama “25 ila 35 dakika” aralığında sürmektedir. Yoğunluk durumumuzu öğrenmek ve maduriyet yaşamanız için gelmeden önce şuradaki iletişim bilgilerimizi kullanarak randevu alabilirsiniz.