Pzt - Cmt 08:00 - 19:00

Pazar - 09:00 - 17:00

Kaporta Boya Ekspertizi
 • 2019-11-20
 • Sayfa

Kaporta Boya Ekspertizi

Mersin oto ekspertiz firmaları olarak kaporta boyasının incelenmesi konusunda ustadırlar. Mersin oto ekspertiz ustaları aracın kaporta boyasını ve sebebini anlayabilecek ekipman ve deneyime sahiptirler. Bu sebeple Mersin oto ekspertiz ustalarına gönül rahatlığıyla güvenebilirsiniz. Araçların her zaman kazadan dolayı boyanmadığını söyleyen mersin oto ekspertiz ustaları şu şekilde açıkladılar: Oto boya gereksinimi, zaman içerisinde otomobil üzerinde oluşan paslanma, ihmal edilen çizikler, çürümeler, güneş yanığı ve çarpışmalar sonrasında oluşan darbelerden dolayı talep edilmektedir. Bu gereksinimlerin tü..

Devamını Gör
Sonuç ve Raporlama
 • 2019-11-20
 • Sayfa

Sonuç ve Raporlama

Mersin oto ekspertiz ustalarının elinden geçen ve dünya çapında olan makinalarla yapılan işlem sonucunda elde edilen verilerin nasıl müşterilere sunulduğu detaylı halde açıklanmıştır. Mersin oto ekspertiz olarak müşteri memnuniyetine önem verdiklerini belirtmiş ve Mersin halkının memnuniyetinin her şeyden önde geldiğini açıklamışlardır. Mersin oto ekspertiz, motor performans testi, arıza tespiti, boya kaporta testi, süspansiyon testi, alt kontrol testi, yanal kayma ve fren testinden sonra tüm bu testlerinden sonra ortaya çıkan sonucunda araç sahibine yazılı bir rapor halinde ifade etmektedir. Aracınızı güven..

Devamını Gör
Firmamızdan Alabileceğiniz Raporlar
 • 2019-11-20
 • Sayfa

Firmamızdan Alabileceğiniz Raporlar

Mersin oto ekspertiz dünya standartlarında olan makina parkurumuz ile detaylı ekspertiz raporu çıkartıyoruz. Almak istediğiniz aracı fren test, süspansiyon test, yanal kayma ve yanal kayma testi, testlerine tabii tutuyoruz. Bu testlere tabii olan aracın sonrasında kaporta boya şanzıman motor ve şasenin durumunu kontrol ediyoruz. Ülkemizde değer kaybına sebep olan Kaporta boya bölümünün ne durumda olduğunu bilmemek sonrasında ciddi maddi zararlara sebep olabilir. Daha önceden orijinal boyası hasar görmüş ve yeniden boyanmış bir kaporta, aksamının araç satışında değer kaybına sebep olabileceğini biliyor muydunuz? Örneğin t..

Devamını Gör
Fren Testi
 • 2019-11-20
 • Sayfa

Fren Testi

Mersin oto Ekspertiz fren testi hizmeti de sağlamaktadır. Bu testle frenleme performansını etkileyen fren sistemi elemanları kontrol edilir. Otomobilde frenleme performansı fren sisteminin durumunun ortaya konması açısından büyük önem teşkil eder. Frenlemeyi sistem elemanlarıyla beraber yol şartları ve tekerleklerin zamanında bakım ve değişimlerinin yapılmasının da etkilediği unutulmamalıdır. Bu testle; Dört tekerleğin maksimum fren kuvveti ölçümü, Arka fren kısıtlayıcı kontrolü, Frenleme boyunca denge kontrolü, Pedal kuvveti ölçümü, Fren kuvveti ve dengesinin saptanması, Yuvarlanmadan oluşan sürtünmen..

Devamını Gör
Araç Alt Sistem Testi
 • 2019-11-20
 • Sayfa

Araç Alt Sistem Testi

Mersin Oto Ekspertiz servisinin ekspertiz hizmetinin beşinci adımı alt kontrol testidir. Aracın liftle kaldırılarak, daha önce çarpma ya da sürtünme sonucu oluşmuş hasar varsa görsel olarak tespit edilir. Aracın ön takımlarında bir zedelenme ya da hasar varsa bu kontrol sırasında ortaya çıkar. Aracın yağ ve egzoz kaçaklarıyla ilgili problemleri varsa bu sorunlar tespit edilir ve ilerde oluşabilecek sorunların önüne geçilir. Mersin Oto Ekspertiz alt kontrol testi; Motor kayışları kontrol, Direksiyon kutusu, El fren halatları, Yakıt depo kaçak kontrolü, Diferansiyel kontrol, şanzıman kontrol, Motor yağ sızdırmazlık, Dif..

Devamını Gör
Ön Mekanik Testi
 • 2019-11-20
 • Sayfa

Ön Mekanik Testi

Mersin oto ekspertiz ustaları ikinci el araç alacaklar için ön mekanik testinin önemli olduğunu belirtmişlerdir. Ön mekanik ve motor testinin önemli olduğunu belirten Mersin oto ekspertiz ustaları bu testlerin ancak uzman ellerde olabileceğini aktarmışlardır. Aksi takdirde hatalı işlemlerin yapılmasının önüne geçilemeyeceği belirtilmiştir. Mersin oto ekspertiz ustaları ön mekanik kontrolünü şu şekilde anlatmaktadırlar: Araç lifte kaldırılır. Alt kısmı bilirkişiler tarafından incelenir. Aracın alt kısmından bir darbeye maruz kalıp kalmadığı, ön takımında bir problem olup olmadığı kontrol edilir. Aracın yağ ve eg..

Devamını Gör
Cs Motor Testi
 • 2019-11-20
 • Sayfa

Cs Motor Testi

Mersin oto ekspertiz CS motor testi yapan Mersin ilindeki en yetkin oto ekspertiz firması olarak göze çarpmaktadır. Motor testleri hakkında bilgi veren Mersin oto ekspertiz bu alanda Merisn ilinde hizmet vermenin gururunu yaşamaktadır. Motor, yakıtın ısı enerjisini mekanik enerjiye çevirir. LPG, benzin ve dizelle çalışan motorlar vardır. dizelli olanların yakıtı motorin ya da mazot olarak geçer. Benzin, standart olarak bildiğimiz benzindir. LPG kullanımı ise sıvı petrol gazı olarak geçer. Çalışma zamanlarına göre iki ve dört zamanlı motorlar bulunur. Bir beygirin 75 kilogramı bir saniyede bir metre yukarı kaldırabildiğini söyl..

Devamını Gör
Yetkili Egzoz Emisyon İstasyonu
 • 2019-11-20
 • Sayfa

Yetkili Egzoz Emisyon İstasyonu

Mersin oto ekspertiz olarak yetkili emisyon ölçüm noktaları yetkili emisyon konusunda bilgi veren Mersin oto ekspertiz emisyon ölçüm raparonun önemli olduğu konusunda vurgu yaptı. Mersin oto ekspertiz ustaları emisyon ölçümü konusunda şunları söyledi: Egzoz Gazı Emisyon Ölçümü trafikte seyreden motorlu kara taşıtlarından kaynaklanan Egzoz Gazı Emisyonları'nın kontrolüne dair hazırlanan yönetmelik gereğince yapılır. Mersin oto ekspertiz ustaları egzos emisyonu için gerekli olan belgeleri sıraladı, Gerekli Belgeler, Egzoz Gazı Emisyon Ölçümü yapılacak aracın Tes..

Devamını Gör