Pzt - Cmt 08:00 - 19:00

Pazar - 09:00 - 17:00

Mersin oto ekspertiz Mersin halkına her türlü hizmeti yapmaktadır. İkinci el araç alırken aracın kontrollerini yapmanın yanı sıra yol sürüş teknikleri açısından da araç kontrol edilmektedir.

Oto Ekspertiz hizmetinde genelde yapılan uygulamalar standarttır. Bu standartların dışında Mersin oto ekspertiz de birde yol testi yapılır. Bu test ekspertiz yapılan her araç için uygulanır. Servisten çıkarılarak dyno metre üzerinde duyulamayan sesleri camları açıp dinlemeye çalışırız. Test parkuru sanayi içerisinde bulunan caddeler ve bol dönüşlü virajlardır. Servis içerisinde göremeyip duyamadıklarımızı böylelikle anlamaya çalışırız. Yol Testi Nasıl Yapılır? Mersin oto eksperiz de yapılan bütün işlemler standart olarak yapıldıktan sonra, iki ön cam açılıp servisten çıkılır. Tam sağ ve tam sol manevralar ve seyir halinde iken de sağa ve sola manevralar yapılır. Bu sırada 4 lü sinyallerimizi de açmayı unutmuyoruz. Site içerisinde bulunan iki yol ortası duvara paralel olacak şekilde sürüyoruz. Bu sürüş esnasında ön teker porya bilyeları ve aks kafalarını dinlemeye çalışıyoruz. Yine aynı şekilde arka tekerleklerde olabilecek olan bilye dağılmalarını anlamaya duymaya çalışıyoruz. Bunu yaparken Radyo teyp ve klima kesinlikle kapalı olacak. Dışarıdaki sesleri duymak zaten bir o kadar zorken araç içerisinde olabilecek olan müzik klima vs sesi işimizi zorlaştıracaktır. Duvar bitince yine son kez tam sağ ve tam sol bir manevra ile işimizi sonlandırıyoruz. Bunu siz de yapabilirsiniz ancak Mersin oto ekspertiz gibi usta firmalara yaptırmanızı öneririz. Almak istediğiniz aracın camlarını indirip bir duvara paralel giderek ön takım aks porya bilyaları gibi parçaların arızalı olup olmadığını anlayabilirsiniz. Ancak ilk defa araç alıyorsanız bu yol testini başarılı bir şekilde yapabileceğiniz şüpheli.  Ama denemekte fayda var tabii. Siz yine de Mersin oto ekspertiz servisinde bir ekspertiz yaptırın. Böylelikle, yapılan oto ekspertiz hizmeti sonrasında yol testi de yaptırabilirsiniz.

Mersin oto ekspertiz olarak böyle bir hizmetinde varlığını belirten ve sürücülere yol testi de yaptıran Mersin oto ekspertiz her açıdan Mersin halkına hizmete devam etmektedir.