Pzt - Cmt 08:00 - 19:00

Pazar - 09:00 - 17:00

Mersin oto ekspertiz yanal kayma sorununun büyük kazalara yol açabileceğini belirtmişlerdir. Bu açıdan bakıldığında yanal kayma testi büyük önem taşımaktadır. Yanal kayma testi yapılan ve düzeltme işleminin de yapıldığı Mersin oto ekspertiz bu açıdan Mersin halkına önemli bir hizmet sunmaktadır.

Aracın tekerliğinin yürüme hızının platformda ölçülmesi ile gerçekleştirilir. Rot ve aks ayarı kontrolleri de bu esnada yapılmaktadır. Yanal kayma testi Mersin oto ekspertiz merkezimizde yanal kayma testimiz titizlikle ölçülmektedir. Arızalı bir amortisör aracın sürüş konforunu bozar. Çukur ve engebeler de aracın daha fazla sarsıntılı hareket etmesine neden olur. Frenlemede sağa sola aracın savrulmasına neden olur. Kazaların büyük nedenlerinden biri olan aracın savrulması direksiyon hakimiyetinin kaybolmasını da neden olur. Yanal kayma testi işlemleri; Rotlar, Amortisör Alt tablalar, Aks

Yanal kayma testinde aracın ön ve arka tekerlerinde uyum olup olmadığı kontrol edilir. Bu özel platformda araç seyir halindeyken direksiyon serbest bırakıldığı zaman sapma miktarı ölçülür. Mersin oto ekspertiz firmamızda ikinci el araç alırken sizlerde güven içinde olup aracın rot ve aks ayarlarını bilerek satın almanıza destek olur. Yaptığımız testlerin amacı aracınız ve sizin için en iyisini yapmaktadır. Tam garantili testlerimiz ile ikinci el araç alırken asla yanılmazsınız. Aracın teknik güvenliğinin sağlanması, yolda kalmaması gibi durumlar için oto ekspertiz işlemleri ile tüm sorunlar Mersin oto ekspertiz tarafından tespit edilmiş olur.

Mersin oto ekspertiz ustaları yanal kayma yaşayan bir aracın önemli bir kazaya davetiye çıkardığını belirtmişlerdir. Bu açıdan düşünüldüğü zaman yanal kayma testinin oldukça önemli olduğu görülmektedir. Rot ayarı yapılmamış bir aracın kontrol altında tutulması direksiyon hakimiyetinin elden gitmesi ölümcül kazalara davetiye çıkarır diye uyaran Mersin oto ekspertiz ustaları bu açıdan ikinci el alacak Mersin halkını daha güvenli bir sürüş deneyimlemeleri için uyarmışlardır.