Pzt - Cmt 08:00 - 19:00

Pazar - 09:00 - 17:00

Mersin oto ekspertiz ustaları ikinci el alacaklara motorların performans bilgilerini ölçtüklerini ve bu ölçümlerin tarafsız olarak yapıldığını belirtmişlerdir. İkinci el araç alacak kişilerin mutlaka motor performans testini yapmaları gerektiğini anlatan Mersin oto ekspertiz ustaları aracın en önemli parçasına önem verilmesi gerektiğini anlatmışlardır.

Aracın motor performans testi dinamometre cihazı kullanılarak yapılmaktadır .Dinamometre manuel,otomatik vitesli önden çekişli veya arkadan itişli araçlarda motorun gücünü ve torkunu ölçmeye yarayan cihazdır.Motordaki en ufak düzensizlikleri dahi grafiklerle gösterir bu grafiklerde ateşleme sistemini ve yakıt emme sistemini de görmek mümkündür.Ayrıca modifikasyon öncesi ve sonrası ölcümler sayesinde yapılan işlemlerden kazanılan gücü net olarak tesbit edeceğini belirten Mersin oto ekspertiz ustaları motor performans durumunu anlatmışlardır. Aracınızda güvenli sürüş seyri yapabilmeniz için belli zaman aralıklarında yapılması gerekli olan motor performans testi için bir çok işlem vardır. Bu işlemlerin büyük hassasiyetle yapılması; güvenlik açısından büyük fayda sağlayacağı gibi, motorunuzun arızalanması ile meydana gelecek sıkıntıların daha önce fark edilmesiyle de taşıtınızın ömrü uzayacaktır. Temel olarak motor performans testi dinamometre yardımıyla yapılmaktadır. Dinamometre cihazı hem otomatik hemde manuel, önden çekişli, arkadan çekişli ve şanzımana sahip olan araçların motorun gücünü ve torkunu hata payını en aza indirgeyerek ölçülmesini sağlayan sistemdir. Motor gücünün ölçülmesinin yanı sıra motorun diğer aksamlarıyla ilgili bir takım incelemeler de gerçekleştirilmekte olan Mersin oto ekspertizde aracınız güvende olacaktır.

Mersin oto ekspertiz ustalarının ve kullanılan makinaların verdiği sonuç neticesinde gönül rahatlığıyla aracınıza binecek hayalinizdeki araca sahip olacaksınız. Mersin oto ekspertiz ikinci el araç alırken hep yanınızda olacak motor testi gibi önemli bir konuda tarafsız ve güvenilir bir bilgi almanın önemini vurgulayan Mersin oto ekspertiz ustaları ikinci el araç alacakları bu konuda uyardı.