Pzt - Cmt 08:00 - 19:00

Pazar - 09:00 - 17:00

Mersin oto ekspertiz firmaları olarak kaporta boyasının incelenmesi konusunda ustadırlar. Mersin oto ekspertiz ustaları aracın kaporta boyasını ve sebebini anlayabilecek ekipman ve deneyime sahiptirler. Bu sebeple Mersin oto ekspertiz ustalarına gönül rahatlığıyla güvenebilirsiniz.

Araçların her zaman kazadan dolayı boyanmadığını söyleyen mersin oto ekspertiz ustaları şu şekilde açıkladılar: Oto boya gereksinimi, zaman içerisinde otomobil üzerinde oluşan paslanma, ihmal edilen çizikler, çürümeler, güneş yanığı ve çarpışmalar sonrasında oluşan darbelerden dolayı talep edilmektedir. Bu gereksinimlerin tümü oto boyama işlemi sırasında gerçekleştirilmesi gereken adımların her birini zorunlu kılar. Oto boyama hizmeti sağlayan Mersin oto ekspertiz, tüm boya işlemleri içerisinde en zor, en teknik gerektiren uygulama sistemini yapar. Sürekli dış etkenlere, esnemelere, hava değişikliklerine maruz kalan oto boya işlemi, uygulama sırasında tüm gereksinimlere yanıt verecek yapıda olması gereklidir. Boya çizilmesi, darbe ve güneş yanıkları için gereken boya işlemi, ilk olarak metal yüzeyin çok iyi temizlenmesi ile başlar. Metal üzerinde paslanma yapılacak boyanın tutunmamasını, pasın içeride görevini devam ettirmesini sağlayacaktır diye devam eden Mersin oto ekspertiz ustaları. Oto boya nasıl yapılır sorusuna da cevap veren Mersin oto ekspertiz ustaları ilk basamağı, pas ve çürüklerin arındırılması ile başlar. Pas ve çürükler zımpara, plastik disk, vb. ürünlerle arındırılma işleminde, pasın ulaşamayacağınız metal gözeneklerin de kalmamasına dikkat edilmelidir. Gözeneklerde kalan pas zımpara ve benzeri uygulamalarla iyi temizlenmediğini düşündüğümüzden bizle kimyasal ters çeviriciler kullanmaktayız ve bu işlemleri titizlikte yapmaktayız diye belirten Mersin oto ekspertiz ustaları Mersin halkına hizmet  etmekten gurur duyduklarını belirtmişlerdir.

Boyanın aracın temizliği için yapılması gerektiğini anlatan Mersin oto ekspertiz ustaları kazalı araç ile temizlik boyası arasında farkın ancak Mersin oto ekspertiz ustaları tarafından anlaşılabileceğini belirtmişlerdir. Mersin ilinde yer alan Mersin oto eskpertiz kaporta boya ve hasarı konusunda lider konumdadır ve hizmette sınır tanınmamaktadır Mersin halkı için.