Pzt - Cmt 08:00 - 19:00

Pazar - 09:00 - 17:00

Mersin oto ekspertiz TSE belgesine sahip önemli bir kuruluştur. Bu kuruluş Mersin oto ekspertiz olarak Mersin halkına en iyi hizmeti verebilmek adına çalışmalarda bulunmuş TSE belgesini almaya hak kazanmıştır.

TSE belgesi nedir nasıl alınır? Diye sorduğumuz Mersin oto ekspertiz ustalarından alınan bilgilere göre: 19 Kasım 2018 tarihinde TS13805 standardının son şekli yayınlandı şeklinde sözlerine başlayan Mersin oto ekspertiz ustaları konu ile ilgili açıklamalara başladılar. 1.Sınıf iş yeri iş alanı en az 70 m2 olacak ve 2WD araçlar için. 2.Sınıf iş yeri iş alanı en az 70 m2 olacak ve 2WD/4WD araçlar için. Ayrıca İş yerinde, müşteri kabul alanı, müşteri bekleme alanı, idari büro, çalışanların soyunma odası, dinlenme ve yemek yeri (işyerinde yemek veriliyor ise) WC, lavabo, gibi mekânlar bulunmalıdır. İş yeri, mesken ve insan ikametine tahsis edilmiş binalarda olmamalıdır. İşyeri ruhsatında Taşıt test merkezi/Oto ekspertiz vb gibi taşıt test/ekspertiz işi faaliyetinin yapıldığını ifade edebilecek bir iş kolu ibaresi yer almalıdır.” İş yerine gelen taşıtlarda test sırasında meydana gelebilecek hasarlara karşı taşıt iş yeri üçüncü şahıs mali mesuliyet sorumluluk sigortası kapsamlı genel sigortası yaptırılmalıdır. Araç marka, model, plaka, şasi numaraları gibi verilerle birlikte müşteri bilgileri bilgisayar ortamına girilmeli ve test sonuçları ile birlikte kayıt edilerek, bunlar en az beş yıl süre ile muhafaza edilmelidir. Bu bilgiler üçüncü şahıslarla kesinlikle paylaşılmamalıdır. Taşıtın testine başlamadan önce lastik hava basınçlarının uygun olup olmadığı kontrol edilmelidir. İş yerinde taşıt, dinamometre testi sırasında sabitlenmelidir İş yerinin teknik sorumlusu en az meslek liselerinin ilgili bölümlerinden mezunu veya çıraklık eğitim merkezinden alınmış ustalık belgesine veya mesleki yeterlilik sertifikasına sahip olmalıdır.

Yukarıda sıralı olan tüm yetki ve belgelere sahip olan Mersin oto ekspertiz TSE belgeli ve güvenilir bir kuruluş olarak Mersin halkına yıllarca hizmet etmektedir. Mersin oto ekspertiz yetkin usta ve ekipmanlarıyla siz değerli Mersin halkına hizmet etmeye devam edecektir.