Pzt - Cmt 08:00 - 19:00

Pazar - 09:00 - 17:00

Mersin oto ekspertiz CS motor testi yapan Mersin ilindeki en yetkin oto ekspertiz firması olarak göze çarpmaktadır. Motor testleri hakkında bilgi veren Mersin oto ekspertiz bu alanda Merisn ilinde hizmet vermenin gururunu yaşamaktadır.

Motor, yakıtın ısı enerjisini mekanik enerjiye çevirir. LPG, benzin ve dizelle çalışan motorlar vardır. dizelli olanların yakıtı motorin ya da mazot olarak geçer. Benzin, standart olarak bildiğimiz benzindir. LPG kullanımı ise sıvı petrol gazı olarak geçer. Çalışma zamanlarına göre iki ve dört zamanlı motorlar bulunur. Bir beygirin 75 kilogramı bir saniyede bir metre yukarı kaldırabildiğini söyleyebiliriz. Bir atın yaklaşık gücü bu olduğu için, beygir gücü tabirini sık duyarsınız. Motora has bir değer olarak bilinir diyen Mersin oto ekspertiz ustaları. Beygir gücünün fazla olması önemli bir ayrıntıdır. Hem tork değeri hem de beygir gücünün ölçülmesi için dinanometre kullanılır. Tork ise, bir aracın çekiş gücü olarak bilinir. Yani teknik olarak motordan tekerleğe olan itme gücüdür. Tork Newton metre ile ölçülür. Torkun yüksek olması, motorun yanma odasında daha kuvvetli yanmasının oluşmasıyla doğru orantılıdır. Motor Testleri ve Yapılma Sebeplerini şu şekilde açıklamışlardır Mersin oto ekspertiz ustaları:  Mersin oto ekspertiz olarak motor kontrolü ve testlerini yapıyoruz. Motor kontrolünün kesinlikle yapılması gerekir. Özellikle ikinci el araçlarda zaman içinde motorla alakalı bölümlerde mekanik parçalar zamanla aşınır. Buradaki aşınmalar arızaların meydana gelmesine neden olur. Araç alacak olan kişilerin, satın almayı düşündükleri araçların motor kontrollerini yaptırmaları gerekir. böylece nasıl bir arıza geçmişinin olduğu da ortaya çıkar. Aksi takdirde araç alan kişiler, sonrasında daha büyük maddi hasarlara uğrayabilir.Ekip uzmanları, hassasiyetle bu gibi arızaları tespit eder. Böylece kişiler alım sırasında herhangi bir aksi durum yaşamamış olur. Motor testi, araç almayı düşünen herkesin bilmesi gereken bir ayrıntıdır.

Mersin oto ekspertiz ustaları sadece motor gücü dinamometreyle ölçülmez, bunun dışında yukarıda saydığımız detaylar da kontrol edilir. Güvenli sürüş için bu gibi kontrollerin rutin olarak yapılması gerekir. Ayrıca zamanında yapılan bakım, hayat kurtarır diye uyaran Mersin oto ekspertiz ustaları tüm Merisn halkını beklediklerini belirtmişlerdir.