Pzt - Cmt 08:00 - 19:00

Pazar - 09:00 - 17:00

2. El olarak alacağınız araçlar dıştan göründüğü kadar temiz olmayabilir. Aracın kayıtlarda olmayan bir kazaya karışıp karışmadığı, iskeletinin ya da diğer sistemlerin orijinal mi yan sanayi parçaları ile değiştirilmiş mi bilmek hakkınız. Araçların alt sistemleri kontrol edilirken araçlar hidrolik lift yardımı ile kaldırılır. Yıllardır bu alanda uzmanlaşmış çalışanlar tarafından tüm parçalar dikkat ile kontrol edilir. Bu kontrollerin ana başlıkları Elektronik, Mekanik, Alt takımlar, Motor, Şanzımandır. Sadece kaza geçmişi değil alt sistemlerdeki paslanma, çürüme, çatlak gibi yıpranmaların net bir şekilde tespit edilmesini sağlayan önemli ekspertiz aşamasıdır.

Araçtaki yağ kaçaklarının tespit edilmesi

Bu test aşamasında aracın herhangi bir parçasından yağ sızıntısı gerçekleşiyorsa bu tespit edilip rapor haline getirilir. Eğer alacağınız araç yağ kaçırıyor ise bu çok ciddi bir problemdir, sizlere ilerleyen zamanlarda ciddi sorunlara yol açabilir. Kontroller yağ kartelindeki çatlak ya da sızıntılar kontrol edilerek başlanabilir, ayrıca olası tıkanıklıkların kontrol edilmesi gerekmektedir. Araçlardaki yağ lambalarının yanması ve uyarı vermesi halinde derhal araç durdurulması ve yağ takviyesi yapılması gerekmektedir. Eğer o şekilde sürüşe devam ederseniz ciddi hasarlar ile karşılaşabilirsiniz.

Motor takozlarının detaylı kontrol edilmesi

Araç alt kontrolü sırasında motor takozlarının kontrol edilmesinin sebebi, araç çalışma esnasında motorun çıkardığı sesin sürücüye ulaşmasını engelleyen mekanizmadır. Motor kısmından vites kısmına ulaşan sesi engelleyen yapıdır. Eğer bu takozlar bozuk ya da hasarlı ise araç çalışırken içeriye yoğun bir gürültü gelir. Takozların arızalı olduğunu anlamak için motor kaputunun açılması ve çalışma esnasında motorun hareketi gözlenmesi gerekmektedir. Eğer motor blok halinde hareket ediyor ise motor takozlarında sorun vardır. Detaylı ve Güvenilir Oto Ekspertiz için lütfen bizimle iletişime geçin.